באילו שלבים בקריירה הייעוץ יכול לעזור לך?

בחירה ראשונית של מסלול לימודים ועיסוק

שחרור מהצבא, סיום השירות הלאומי, חזרה מטיול או תקופה של עבודה בלתי מקצועית – זו הפעם הראשונה שאין לך מסלול קבוע מראש ואשמח לעזור לך לבחור כיוון ולתכנן את צעדיך הראשונים בעולם העבודה. להיות שכיר או עצמאי? מה מעניין אותי? מה נחשב "חם" בתחום? אילו אלטרנטיבות קיימות היום, ומה הכיוונים להתפתחות בהמשך?  אם יש לך שאלות כאלו, הייעוץ עשוי לסייע לך למפות את היכולות, הנטיות והשאיפות שלך, ולהעניק לך היכרות עם עולם העבודה העכשווי והמגמות העתידיות, והכוונה לאפשרויות שעשויות להתאים לך.

צעדים ראשונים בקריירה

סיום הלימודים לא בהכרח פותר את כל השאלות לגבי המשך הדרך. לעיתים עולות שאלות כמו: מה אני עושה עם מה שלמדתי? האם אני בכלל רוצה להתעסק במה שלמדתי? איך למצוא התמחות בתחום שלי? אילו כיוונים נפתחו בפני עכשיו כשסיימתי את התואר? ועוד. ייעוץ תעסוקתי עשוי לסייע לך לקבל תשובות לשאלות האלו ולדייק את הצעד הבא שלך, תוך התייחסות לנטיות, השאיפות והיכולות שלך. בנוסף לכך, בשלב הזה, במידה והכניסה לעולם העבודה מעלה חששות ואתגרים, אפשר להיעזר גם לווי ביישום ההחלטות ובכניסה לעולם העבודה או התפקיד.

פיתוח וניהול קריירה

יש לך עבודה יציבה, אולי כבר כמה שנים, אפילו עשור, אבל יש לך הרגשה שהיא לא מבטאת את כל היכולות שלך, לא מאפשרת איזון בין הצרכים המקצועיים לבין החיים האישיים, לא מספקת מספיק מרחב להתפתחות וגדילה, או שאולי התרחשו שינויים בעולם העבודה או בסביבת העבודה שלך. בייעוץ נגדיר את כיווני ההתפתחות האפשריים עבורך, ונבנה תוכנית למימוש המטרות והיעדים החדשים שלך.

הסבת מקצוע

מצבים של חוסר התאמה, תחושת מיצוי והיעדר עניין ותשוקה למקצוע, יכולים לעורר את הצורך בשינוי תעסוקתי משמעותי. וכך גם חוסר הצלחה, עיסוק שהולך ומתייתר או שינויים בסביבת העבודה ובחיים האישיים. הרבה פעמים ההבנה שזקוקים לשינוי משמעותי ועזיבה של אזור הנוחות מעוררת חששות ולחצים, וגוררת מסרים של חוסר לגיטימציה מהסביבה, כך שהשינוי עצמו מצריך אומץ. הייעוץ יעזור לך לדייק לעצמך מה יהיה לך טוב, ילווה אותך בתהליך החיפוש ויעניק לך ביטחון בצעדים שלך לעבר השינוי.

פרישה ותכנון של פנאי משמעותי

תוחלת החיים מתארכת, העולם מלא בשפע של פעילויות, ועם הפרישה מהעבודה נפתחות הזדמנויות להגשים חלומות ותיקים וחדשים.  כמעט הכול אפשרי! עבור חלק מהאנשים זו הזדמנות לקריירה שנייה, עבור אחרים זה זמן לעסוק במה שאוהבים בעיקר, ויש גם מי שרואים הזדמנות לחקור דברים חדשים. ייעוץ תעסוקתי עשוי לסייע לכם בהגדרת תחומי העניין, מהות הפעילות (עבודה, התנדבות, חוגי העשרה, לימודים אקדמיים ועוד) חקר של הסביבות המתאימות ביותר ליישום, ויצירת איזון עם שאר התפקידים שאתם ממלאים בחיים.